EDWARD VON LÕNGUS (EE)

Edward von Lõngus on kindlasti kõige rohkem kuulsust kogunud Eesti tänavakunstnik. Esimest korda äratas ta suurema üldsuse tähelepanu 2011. aastal, mil piserdas tänavale kodutud Tammsaare ja Koidula. Müstilisust lisab kunstniku karakterile see, et ta oma nägu kunagi ei avalda ning tema enda sõnul pole teda füüsiliselt olemas. Ta on ühiselt jagatud teoreetiline kontseptsioon, multiidentiteedi ajastu peegeldus informatsiooniväljas, mis on genereerunud kollektiivteadvuse võngetest. Kui oksjoni rekordite murdmine tema jaoks liiga tavapäraseks muutunud oli, jahmatas ta avalikkust illegaalse tänavakunstnikuna riigi poolt saadud toetusega, millega tuuritas 2 aastat mööda Euroopat. Lõngusele meeldib mängida kultuuriliste koodidega ning iga ta teos on laetud aktuaalsete teravate sõnumitega. Lõnguse kõige kallim maal on müüdud 13 050 euro eest.


KAIRO (EE)

KAIRO on iseõppinud kunstnik, kes peab oma loometee alguseks 2009. aastat. Kunstnikuna kasutab ta enese kohta meelsasti terminit naivist, mis sobib hästi kirjeldamaks tema tööde värvikirevust, detailirohkust ja teatavat ükskõiksust anatoomia, ruumi ja muu sellise realistliku kujutamise suhtes. Loomulikult ka viitena ametliku kunstihariduse puudumisele. Kairo on tuntud selle poolest, et värvis Supilinnas kõik oma kodutänava elektrikapid suursugusteks maalideks. Ei takistanud teda see, et ta tegutses omaalgatuslikult ega ka vankriga kaasas olev sülelaps. Kairo kujutab tihtipeale oma maalidel autobiograafilisi lugusid rahalistest raskustest, eneseteostuse ja emaduse põrkumisest, memento morist ja isiklikust habemega meesmuusast.


MÜRA2000 (EE)

Eelmisel aastal 10. sünnipäeva mittetähistanud müra2000 on tuntud väga detailsete šabloonide poolest. Talle meeldivad autod, buldooserid, ekskavaatorid ja nende hävituslik loomus. Tema stenciltöö Tallinna Kunsihoonet lõhkuvast kopast jõudis ka 2012. aastal KUMU näitusesaali seinale. Viimastel oksjonitel on ta aga osalenud skulpturaalsete mudelautodega. Meie intervjuud müra2000-ga loe Tartu Tänavakunsti Zine teisest numbrist


K2rtE (EE)

k2rte on illustraator, öötöö meister ja kohvisõltlane. Ta lõpetas Eesti Kunstiakadeemia 2012 aastal ja on hariduselt graafiline disainer. Tema töid on mõjutanud psühhedeelne 70ndate sci-fi kunst, anime, koomiksid ja loodus. k2rte mängib erinevate meediumite ja formaatidega - neid eksperimente võib kohata nii kleepsudel, tossudel, seintel ja paberil, kuid peamiselt ekraanil, kus ta regulaarselt oma töid ja protsessi läbi Instagrami jagab.

  

GUTFACE (EE)

GUTFACE (Guts) on lowbrow kunstnik, kes elab Tallinnas, aga on jätnud ka Tartu tänavatele palju oma töid. Peamiselt keskendub ta illustratsioonile ning tänavakunstile läheneb ta ka pigem illustraatorina, vahetades meedium paberi asemel seinaga. GUTFACE on teinud ühe Tartu legendaarseima rooftopi ning viimati üllatas fänne tänavakunsti animatsiooniga, kus iga tänavale kleebitud kleeps oli animatsiooni üks kaader. Teda paelub kompositsiooni, vormi ja sümbolismiga mängimine ning ta tihtipeale viitab oma töödes vanadele mütoloogiatele.


STINA LEEK (EE)

Stina Leek on noor ja vihane vabakutseline kunstnik, kunstirühmituse Ajuokse algataja ning maaaluse kunstiringi eestvedaja. Tema tööd tunneb ära paksu lookleva joonegraafika ning rohkete silmamunade järgi. Kui end stilistiliselt kuskile paigutama peaks, nimetaks ta end lowbrow kunstnikuks. Stina näitas nii mõnelegi vanale tegijale silmad ette 7-osalise tänavakunsti koomiksiga, kus iga järgmist sammu tuli üle Tartu linna otsida, et kokku saada tervik. Tema jaoks on tänavakunst suhtlus ilma otsese kontakti ning näota - iga introverdi unistus. See on kommunikatsioon teiste tänavakunstnike, töid ümbritseva ruumi kui ka seda ruumi läbivate inimestega. Stina rõhutab, et tema sõnumit kannavad nii loodud visuaalsed elemendid kui teoseks valitud koht - mõnikord vajavad need süvenemist, kaasa mõtlemist ning teine kord isegi otsimist. Kuigi Stina suhe tänavakunstiga on veel värske ja toores, on see ilmselgelt meant to be.