SEPE (PL)

Meie esimene kunstnik - @s_e_p_e_ on pärit Poolast. Sepe on meie jaoks eriti eriline külaline - ta võttis Stencibilityst osa ka 2015. aastal ning oleme sellest ajast saati üritanud leida mooduseid tema tagasitoomiseks. Ta kasvas üles graffiti- ja illustratsioonimaailmas ning hilisemaste õpingute käigus hakkas huvituma ka graafilisest disainist. Tänu sellele töötab ta eriti laia valiku tööriistadega - spreivärvid, markerid, pliiatsid, akrüül, tint, stencil, kleeplint ja isegi bituumenmass paberil, lõuenditel ning seintel. Me armastame Sepe loodud traditsioonilise ja metsiku segu.


Your Mom’s Knights (RU)

Meie teine kunstnik Your Mom's Knights on tegelikult duo - Ksyusha (@ksu_lastochka) ja Seryozha (@mr_trlv) Venemaalt. Segades omavahel tänavakunsti ning illustratsiooni on nad loonud päris enda must-valgete karakterite universumi - alustades Norra rannikutel elavatest hiiglastest kuni Kanada väikelinnade rulatajateni välja. Stencibility on suur ema-naljade fänn, seega nende nimevalik on samuti väga teemas. 


KIWIE (LV)

Meie kolmas kunstnik Kiwie @fatkiwie on vaieldamatult Läti kõige tuntum tänavakunstnik. Tema tugevate graffiti-juurtega stiil põhineb ühe kindla pildi ülimalt mitmekülgses kordamises. See naljakas, tihtipeale naeratav näriline on elanud tänavatel juba üle 13 aasta. Meie jaoks mängib Kiwie väga olulist rolli Läti tänavakunstis.


BISSER (BE)

Meie neljas kunstnik Bisser @bisserbisser on pärit Belgiast. "Bisser" tähendab Belgias inimest, kes peab kooliaastat kordama jääma. Ta õppis Gentis animatsiooni ja kui tal esimese aasta praktiline osa läbimata jäi, otsustas ta selle millekski positiivseks muuta ning sealt ta pseudonüüm sündiski. Lisaks karakteritele ja muralitetele teeb ta ka vingeid skulptuure. Me armastame Bisseri üliloomingulisi tänavakunsti animatsioone ja tema üle maailma tänavatel elavate karakterite koha-põhisust. 

  

KRÕÕT KUKKUR (EE)

Kas Eestist ka mõni kunstnik on..? Jaa! Meie viies kunstnik Krõõt Kukkur @secretspaceship on Tallinnast. Kuigi ta on ka mõningaid seinu teinud, on ta illustratsiooni taust kindlasti tugevam. Talle meeldib erinevate meediumite ja tehnikatega katsetada ning me tahame teda tumedamale poolele meelitada, et rohkem ta töid ka tänavatele tuua!


SomeART (PL)

Kuues kunstnik Someart @iamsomeart on Poolast. Tema põhiline inspiratsioon pärineb m-teooriast ja universumi mitmedimensioonilisest olemusest. Ta paneb suurt rõhku maalimisse, tänavakunstisse ning analoogfotograafiasse. Me tutvusime ta töödega esmakordselt, kui ta saatis muljetavaldava kleepsupaki eelmise aasta SLÄP! kleepsunäitusele. Oleme ta kleepsude ja paste-up-ide suured fännid ning nüüd saame temaga ka ise kohtuda.


ZAHARS ZE (LV)

Meie seitsmes kunstnik Zahars Ze @zahars.ze on Lätist. "Kui on sein, mida värvida, siis ma teen seda," lubas ta meile. Sarnaselt teistele selle aasta kunstnikele, seob ta tänavakunsti erinevate tehnikate ja materjalidega nagu keraamika, puit, graafika ja skulptuur. Meile meeldib ta minimalistlik ja muretu lähenemine.


MAARI SOEKOV (EE)

Kaheksas kunstnik Maari Soekov @maarisoe on otse meie kodulinnast Tartust. Tema loomingu põhiosa täidab unenäotaoline omailm, milles ringlevad loodusmüstika, nägemused ning maagia. Maari põhiline loominguimpulss tuleb looduses seiklemisest, isiklikust animistlikust maailmatunnetusest, reisimisest ning nendest momentidest, kui hing puudutab teist hinge. Maari on märkimisväärne tegelane Tartu tänavakunstis ning ta võttis Stencibilityst ka 2012. aastal osa. Meil on hea meel teda uuesti võõrustada ja näha, mida ta on vahepeal õppinud ning avastanud.


LAZY BRA (LV)

Üheksas kunstnik on Lazy Bra @lazybra Lätist. Ta on ühe Baltimaade esimese suurema illustratsiooniajakirja asutajatest - "Popper magazine", mis promob kohalikku zine-skene. Ta on ka kohaliku tänavakunsti lahingute seeria "Draworgy" looja. Ta põhjendab enda unikaalset stiili stiili puudumisega. Ta töötab illustraatorina riide- ja spordibrändidele ning lisaks katsetab skulptuuri, puulõike, DIY trükkimise, tätoveerimise ja animatsiooniga.


GLOW (BG)

Meie kümnes kunstnik on @glowgraff Bulgaariast. Tema stiil on julge ja värviderohke. Glow ise ütleb, et ta tööd on juurdunud sügavalt linnakultuuri ja selle vaba hinge, peegeldades läbi selle positiivset mõtteviisi ning tugevat tahet. Pannes kokku graffiti-maailma elemente kaasaegsete lahendustega loob ta päris enda visuaalse esteetika, milles peegeldub maailm, mida täna enda ümber kogeme. Me väga naudime ta kastist-välja lähenemist graffitile ja ta avatust katsetamisele.